Czarna Hańcza

Czarna Hańcza – jest największą rzeką Suwalszczyzny. Przepływa przez bardzo ciekawe tereny, nieraz o unikatowych walorach krajobrazowych, geologicznych, historycznych i etnograficznych. Na odcinku za jeziorem Wigry Czarna Hańcza jest jednym z najsłynniejszych polskich nizinnych szlaków kajakowych. Najpierw bardzo powoli płynie wśród rozlewisk i podmokłych łąk (spadek 0,03‰), by za Wysokim Mostem lekko przyspieszyć swój bieg w dolinie wcinającej się bardzo malowniczo w Puszczę Augustowską. Na tym odcinku rzeka silnie meandruje. Na wysokości wsi Rygol włącza się w system Kanału Augustowskiego.

Spływy 1-dniowe

  1. Wigry 9 – Wysoki Most (ok.15,3km) – 50 zł/os.
  2. Wysoki Most – Frącki (ok.12,8km) – 60 zł/os.
  3. Frącki – Mikaszówka (ok.22,5km) – 70 zł/os.

Minimalna ilość uczestników wynosi 6 osób. Cena zawiera miejsce w kajaku 2-osobowym wraz z osprzętem (kamizelka asekuracyjna, wiosła, siedzisko), transport na miejsce rozpoczęcia spływu i transport powrotny.
Uczestnicy płyną na własną odpowiedzialność. Dzieci i młodzież tylko pod opieką dorosłych. Posiadamy w ofercie kajaki 3 osobowe (2os.dorosłe + dziecko).
Ceny nie obejmują kart wstępu na teren Wigierskiego Parku Narodowego, które kosztują 6 zł pełnolatna i 3 zł ulgowa.

Spływy kilkudniowe

  1. Wigry 9 – Wysoki Most (pole biwakowe) – ok.15,3 km
  2. Wysoki Most – Frącki (leśniczówka lub stanica PTTK) – ok.12,8 km
  3. Frącki – Dworczysko (leśniczówka) – ok.12,5 km
  4. Dworczysko – Mikaszówka (pole namiotowe) – ok.12,2 km
  5. Mikaszówka – Płaska (stanica PTTK) – ok.12,6 km
  6. Płaska– Swoboda (pole namiotowe) – ok.10 km
  7. Swoboda – „Goła Zośka” – ok.12,9 km

Każdy etap to przewidywany 1 dzień spływu w którym czas płynięcia to około 4 godziny. Istnieje możliwość modyfikacji trasy.
Dostępne są również opcje dodatkowe takie jak: przewóz bagaży na trasie spływu, dowóz obiadokolacji, rowerów, rezerwacja noclegów, saun.
 Możliwość modyfikacji poszczególnych etapów według potrzeb grupy !